porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
projektuj i buduj bez błędów!

błędy projektowe i wykonawcze

© All rights reserved. Zawartość działu chroniona jest prawem autorskim. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania zawartości w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. 

Wpisz nieodmienialną część szukanej frazy, np. "ław",
a będą wyświetlone wyniki zawierające wszystkie odmiany:
ław, ławą, ławami, ławy, ława, ławie itd.
 

ilość przykładów: 1
Jerzy Bogdan Zembrowski

dział 306
temat nr 054

Przeciekający balkon, który nie przecieka


Inwestor przez kilka lat sam "walczył" z przeciekającym balkonem. W końcu się poddał i wezwał fachowca. Ten skuł wszystkie warstwy aż do płyty, potem wykonał je na nowo. Na płycie położył papę, wylał beton grubości 5 cm ze spadkiem i przyklei płytki mrozoodporne klejem mrozoodpornym i wypełnił fugą też mrozoodporną. Jak obiecał, tak zrobił.

Dwa lata później, objawy przeciekania się powtórzyły. Wezwany w ramach reklamacji wykonawca skuł płytki i za namową znajomego inżyniera budownictwa, na wylewce betonowej najpierw położył hydroizolację mineralną a na to przykleił płytki i je zafugował. Minęły kolejne 2 lata, niestety, balkon znowu pokazał te same objawy. Dodatkowo, pokazały się rdzawe zacieki i wykwity pod płytą balkonu i na ścianie domu.

Widok balkonu trzy lata po ostatnim remoncie.
Jerzy Zembrowski
wyjaśnienie

patrz także: balkony renowacje remonty błędy wykonawcze domy jednorodzinne porady wykonawcom porady inwestorom procesy cieplne i wilgotnościowe wykwity

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.