porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 6
klew

dział 308
temat nr 117

Jak ukryć pion kanalizacyjny w ścianie?


W jaki sposób obrobić pion kanalizacyjny w ścianie?
Mam wymurowane dwie pionowe wnęki w ścianie o grubości 24 cm (otwory mniej więcej 16x16 cm). W otworach będą umieszczone rury od pionów kanalizacyjnych z poddasza (jedna fi 110, druga fi 75). Wnęki w tej chwili są usytuowane od strony schodów, które z kolei znajdują się przy salonie. Czym wyciszyć i wykończyć te wnęki tak, aby kanalizacji nie było słychać w salonie oraz aby dało się te fragmenty normalnie otynkować?


nr 1 Stan obecny.
autor: klew
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne akustyka budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne domy murowane instalacje kanalizacyjne porady inwestorom porady wykonawcom

Olga M.

dział 308
temat nr 195

Zbyt duży hałas pomiędzy bliźniakami


Wiosną roku 2017 wprowadziliśmy się do domów bliźniaków. Pomiędzy segmentem jest wykonana ściana rozdzielcza. Uciążliwy jest hałas i różne dźwięki które słyszymy zza ściany. W projekcie przewidziano ścianę z bloczków drążonych Silka M24, zaś deweloper zamienił je na M18. Chcielibyśmy wiedzieć czy mamy podstawę do roszczeń i zamiana M24 na M18 jest powodem zbyt małego tłumienia hałasu?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: akustyka domy jednorodzinne błędy wykonawcze

Cezary Kubiński

dział 308
temat nr 557

Domy z elementów modułowych drewnianych


Dlaczego nie popularne są panele drewniane masywne na stropy, ściany dachy?
Ograniczamy błąd ludzki, roboty mokre, koszty zaplecza i organizacji budowy.
Minus - na pewno akustyka, ale można użyć np. suchy jastrych?
Obliczenia C-W? Dla domów tradycyjnych także trzeba przeprowadzić.
Czy technologie ścian masywnych lub modułów z tychże nie są lekarstwem na braki wykwalifikowanych budowlańców?
czytaj odpowiedź

patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy energooszczędne domy jednorodzinne domy ekologiczne drewniane

Mikołaj B.

dział 308
temat nr 714

Przenoszenie hałasów od sąsiada w szeregówce


Szanowny Panie,
prawdę mówiąc piszę do Pana pod wpływem emocji i traktuję tego maila jako swoistego rodzaju deskę ostatniego ratunku.
Oto rys sytuacji:
odebrałem w maju mieszkanie w szeregówce od dewelopera. Od samego początku rzuciło mi się w oczy (USZY) to, że przez ściany docierają do mnie bardzo uciążliwe odgłosy od sąsiadów (od gotującej się wody w czajniku elektrycznym a kończąc na wkładaniu naczyń do szafek). W mieszkaniu nie można odpoczywać, z sypialni nie korzystam bo graniczy ona z aneksem kuchennym sąsiadów i nie ma możliwości aby zasnąć z powodu hałasów. Ustaliłem, że zastosowano w ścianach mieszkania cegłę Porotherm Profi 25, która nie spełnia norm akustycznych (jej właściwość to 44 dB podczas gdy według polskich norm wartość ta powinna wynosić 50 dB). Dysponuję także zdjęciami z okresu kiedy mieszkanie było budowane, widać na nim ścianę z tej właśnie cegły. Poza tym deweloper także mi potwierdził, że to ta cegła.

Zasygnalizowałem problem deweloperowi, a ten stwierdził, że wszystko zostało zbudowane zgodnie z projektem, JEDNOCZEŚNIE nieoficjalnie powiedział mi, że "ściana faktycznie nie jest taka jak powinna być" i zaproponował wygłuszenie jej (wełną mineralną). Czy powinienem i czy mam szansę na efektywne wymuszenie na deweloperze wygłuszenie wszystkich ścian niezależnie od kosztów (w pokoju będzie konieczne przesunięcie okna), czy mogę żądać zwrotu pieniędzy za utracony metraż (w sumie około 1 m2), czy mogę żądać obniżenia ceny mieszkania (niektórych ścian nie można wygłuszyć bo już są tam płytki i instalacje np. w łazience)? Na ile deweloper może uciekać od odpowiedzialności twierdząc, że "budował zgodnie z projektem"? Czy mam jakieś szanse i jak rozegrać ten temat z deweloperem?
Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: akustyka błędy projektowe błędy wykonawcze domy murowane fizyka budowli porady inwestorom

PZR Budownictwo

dział 308
temat nr 849

Izolacja akustyczna na stropie międzykondygnacyjnym


Witam,
Chciałem raz jeszcze poruszyć temat izolacji akustycznej stropu między parterem, a piętrem w domach jednorodzinnych (obydwie kondygnacje użytkowe). W odpowiedzi na zapytanie 463 wspomniał Pan o możliwości wykonania izolacji podposadzkowej z użyciem wełny mineralnej. Przytoczone przez Pana materiały to wełny mineralne do zastosowania jako izolacje dachów płaskich (tzw. deski dachowe). Mają one najlepsze parametry wytrzymałościowe, w kategorii produktów do izolacji termicznych z wełny mineralnej. Jednak producenci nie deklarują dla tych produktów żadnych parametrów dotyczących izolacyjności akustycznej. W związku z tym mam kilka pytań :
1. Czy zastosowanie wełny mineralnej o grubości poniżej 5cm jako podposadzkowej izolacji akustycznej, ma sens?
2. Czy zastosowanie układu warstw izolacji stropu w użyciem wełny mineralnej i styropianu jest możliwe? Mam na myśli następujący układ warstw:
-Jastrych cementowy: 7cm
-Styropian posadzkowy cs(10)200: 2cm
-Wełna mineralna cs(10)80: 3cm
-Folia PE
-Strop TERIVA: 24cm
-Tynk gipsowy: 1,5cm
Dodatkowo w miejscach gdzie przewiduje się usytuowanie ciężkich mebli (głównie przy ścianach), zaniechanie izolacji z wełny i zastosowanie izolacji tylko ze styropianu.
3. Czy w ww. układzie warstw konieczne jest zastosowanie dodatkowej folii PE na warstwie styropianu?
Z góry dziękuję za odpowiedź

komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego akustyka porady inwestorom posadzki betonowe posadzki mieszkaniowe porady wykonawcom porady architektom

Janusz Glazurnikwawa Tomzik

dział 308
temat nr 885

Płyty GK zamiast tynku - zasadne, czy nie? Jak je mocować?


1). Czy sposób klejenia płyt g.k. "na placki", zgodnie z tym co proponują producenci kleju do g.k., czy też producenci płyt g.k. - jest właściwy? Czy rzeczywiście nie wolno kleić płyt g.k. "na grzebień" (uzasadnienie, że ta metoda zblokuje ujścia wilgoci z kleju, zniszczy płytę)?
2). Coraz częściej spotyka się "mądrych" inwestorów, którzy w ramach "oszczędności" decydują się na samodzielny montaż płyt g.k. Czy przy ścianach murowanych, np z bloczka komórkowego ma to sens, czy płyty g.k. są naprawdę lepsze od tynku?
komentarze: 8
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego tynki porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom tynki wewnętrzne


2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.