porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
John Peel

dział 308
temat nr 107

Zamiana masy typu KMB na papę termozgrzewalną


Nawiązując do ostatniej kwestii poruszonej przez pana Leszczyńskiego, sam rozważam zamianę masy KMB pod płytą fundamentową na wysokiej jakości papę termozgrzewalną (na betonie podkładowym). Na pewno będzie to tańsze rozwiązanie. Zastanawiam się tylko, czy wówczas także na papę potrzebna jest warstwa dociskowa betonu chroniąca papę przed ewentualnym uszkodzeniem przez zbrojenie. No i jak z kwestią połączenia hydroizolacji poziomej z papy z pionową z masy KMB.

komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: hydroizolacje błędy projektowe błędy wykonawcze fundamenty posadowienia porady wykonawcom porady inżynierom porady inwestorom porady architektom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.