porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
John Peel

dział 308
temat nr 112

Betonowanie fundamentu bez zagęszczania


Niedawno pisał Pan, że beton na ściany piwnicy wylewane w szalunku systemowym należy wylać w jednym procesie, stosując domieszkę upłynniającą, co zwalnia od zagęszczania.
Myślę, że dostawca betonu będzie znał temat i prawidłowo zastosuje taką domieszkę upłynniającą. Czy może Pan polecić jakąś konkretną domieszkę? Czy ona wypiera powietrze z betonu i wibrowanie jest wtedy zbędne? Obawiam się, że taka informacja może być szokiem dla wykonawcy. I czy taka domieszka nie "gryzie się" np. z domieszką W8?
Ponadto napisał Pan, że jako środek antyadhezyjny do szalunku należy stosować preparat bio. Czy tutaj też może Pan polecić jakiś konkretny preparat? Chodzi mi o to, żeby ściana nie pozostała tłusta po zdjęciu szalunku, gdyż mogłoby to chyba utrudnić nałożenie hydroizolacji polimerowo-bitumicznej.

komentarze: 44
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty betony specjalne domy jednorodzinne porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.