porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Bociek1313

dział 308
temat nr 168

Fundament na trudnym gruncie domu częściowo podpiwniczonego


Witam, w projekcie pod częścią domu mamy zaprojektowaną piwnicę. Architekt zaprojektował tak fundamenty, że pod częścią w której nie ma piwnicy, fundament jest położony na ławach, a w części, gdzie jest piwnica na płycie fundamentowej. Fundament jest monolityczny. Pytanie, czy jest to poprawne rozwiązanie i czy fundament monolityczny można zastąpić bloczkami betonowymi ew. bloczkami szalunkowymi, a może bloczkami z keramzytu. Moje pytanie zrodziło się z uwagi, że znajduję różne rozwiązania. Nie wiem, które jest optymalne ze względu na właściwości mechaniczne, koszty i trudność w wykonaniu, hydroizolacji i termoizolacji. Z pewnością każde z nich ma swoje wady i zalety. Pytanie, które jest optymalne. Piwnica nie będzie ogrzewana, a teren położony jest na gruntach o podłożu lessowym w postaci gliny pylastej wstanie plastycznym. Druga kategoria geotechniczna.

komentarze: 1
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne fundamenty ławy fundamentowe posadowienia porady inżynierom porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.