porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Andrzej Grabek

dział 308
temat nr 220

Podbudowa pod płyty z piaskowca na tarasie i chodniku


Mam pytanie odnośnie podbudowy pod kamień piaskowiec. Przymierzam się do ułożenia go na tarasie oraz chodnikach metodą "na dziko". Rozmawiałem z kilkoma "fachowcami" od kamienia. Odpowiedzi wprawiły mnie w szok. Jeden uważa, iż właściwe jest układanie na zaprawie betonowej zbrojonej siatką stalową, inny że można układać na tzw. "plackach" w narożach płyt kamienia a jeszcze jeden że układać należy na styrobetonie grubości 5-7 cm.
Humus został wywieziony i jest już wykonana podbudowa żwirowa: ok. 15 cm żwiru frakcji 40 mm i ok. 5-7 cm frakcji 16 mm zostaje jeszcze ok. 18-20 cm do tzw. poziomu 0. Piaskowiec ma grubość 4-6 cm (łamany). Cały taras po obwodzie ma fundament szer. 25 cm na głębokość 130-140 cm zdylatowany od budynku wg rysunku 1.9.-29. Taras ma wymiary 8 x 5 m. Kiedy wykonywac fugowanie takiego kamienia i czym?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne tarasy naziemne porady inwestorom porady wykonawcom porady architektom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.