porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
GG

dział 308
temat nr 221

Zakończenie ścian szczytowych a paroizolacja i podwieszenie płyt GK


Prawidłowe zakończenie ścianki szczytowej dachu dwuspadowego. W jednym z Pana wypowiedzi wspomniane było, że skośne krawędzie ściany szczytowej powinny dochodzić do poziomu paroizolacji dachu. Tutaj moje pytanie. Jeśli tak to jak wówczas mocować aluminiowy profil przyścienny UD (mam na myśli ten profil mocowany do ściany pod kątem nachylenia połaci dachowej) - w ten profil wchodzą zakończenia aluminiowe profili CD od rusztu połaci dachowej do mocowania płyt GK. Czy powinno się te ścianki szczytowe murować trochę wyżej i potem przycinać po skosie, czy tak jak zazwyczaj robią: murują schodkowo, a potem te "trójkąty" wypełniają zaprawą cementową lub wełną mineralną.

komentarze: 13
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego dachy domy jednorodzinne fizyka budowli ocieplenia porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.