porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Bogumiła B.

dział 308
temat nr 237

Schody zewnętrzne i hydroizolacja "plomby"


Dotyczy rysunku 1.9.-18 z książki "Sekrety":

1. W jaki sposób należy prawidłowo wykonać połączenie masy polimerowo-bitumicznej ze szlamem uszczelniającym? Czy należy wkleić taśmę z kauczuku syntetycznego??
2. W jaki sposób wykończyć, ponad nawierzchnią terenu, widoczną dylatację na styku ściany fundamentowej budynku i schodów zewnętrznych?
3. Czy przy wykonywaniu połączenia, o którym mowa wyżej, ale pod powierzchnią terenu należy zastosować taśmę z kauczuku syntetycznego, wklejoną w warstwę izolacji pionowej ściany fundamentowej schodów oraz w pas izolacji pionowej ułożonej na ścianie budynku? Na jakiej wysokości, ponad nawierzchnia terenu należy zakończyć w/w taśmę kauczukową?
4. Jak prawidłowo połączyć taśmy, o których mowa wyżej, nad nawierzchnią terenu?
Dotyczy rysunku 1.9.-26:

5. Jak prawidłowo połączyć elastyczną taśmę uszczelniającą oznaczoną nr 15 z hydroizolacją poziomą na ławie oznaczoną nr 8?

komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: hydroizolacje schody budynki typu "plomba" porady architektom porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.