porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Sz. Żak

dział 308
temat nr 246

Tynk cem-wapienny czy gipsowy? Mur zamiast mebli w kuchni


Po przeczytaniu Pana książki jestem mądrzejszy od moich wykonawców. Sami to stwierdzili i prosili o namiary gdzie kupić Pana książkę. Podałem oczywiście.
1. Jakie lepiej stosować tynki, bo opinie są bardzo podzielone: cementowo-wapienne czy gipsowe? Ściany mam z betonu komórkowego 500.
2. Wylewając posadzkę na poddaszu (strop Terriva) trzeba dać najpierw styropian grubości 2 cm (tak mam w projekcie) ale zastanawiam się po co?

3. Czy posadzki powinny być zbrojone siatką stalową czy wystarczy dodać włókna do betonu?
4. Czy po wylaniu posadzki na parterze można będzie postawić male ścianki z betonu komórkowego grub. 6 czy 8,5 cm do wykonania potem betonowego blatu w kuchni? Zamiast kupować meble z blatem, chciałbym wymurować ścianki i zabudować tylko drzwiczkami a blat pokryć kafelkami lub kamieniem. Coś podobnego chciałbym zrobić z umywalką i blatem w łazience.

komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne tynki wewnętrzne posadzki mieszkaniowe porady inwestorom tarasy tynki cem-wapienne tynki gipsowe

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.