porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
T. Dobrowolski

dział 308
temat nr 275

Poprawne ocieplenie murłaty


Jestem na etapie zakupu materiałów do termoizolacji. W zakresie ocieplenia ścian i stropu sprawa jest prosta - analiza c-w jest jednoznaczna: ściany wełną mineralną 20 cm, strop wełną mineralną 30 cm. Problem dla mnie stanowią następujące elementy:
1. Jak ocieplić murłaty - w załączeniu rysunek. U góry rozwiązanie zgodnie z projektem - murłata na stropie, na dole rozwiązanie preferowane przez wykonawcą - murłata osadzona na nadmurówce z cegły (wysokości 22 cm).
2. W jaki sposób ustrzec się od mostków termicznych, jakimi są podciągi nad tarasem (25cm x 25cm) wraz z osadzonymi na nich murłatami? Czy stosować się w tym przypadku do metod stosowany przy ociepleniu balkonów?


nr 1 Górne rozwiązanie wg projektu, zaś dolne wg propozycji wykonawcy.
autor: T. Dobrowolski
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: ocieplenia dachy domy jednorodzinne budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne porady inwestorom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.