porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Michał D.

dział 308
temat nr 279

Posadowienie słupków ogrodzenia i tarasu naziemnego z betonu napowietrzonego


Jak najlepiej i ekonomicznie wykonać ogrodzenie boczne od przyszłych sąsiadów? Gdybyśmy wybrali ogrodzenie z siatki to jak wykonać montaż słupków, czy może być:
1. Wykopać lub wypożyczyć wiertnice i zrobić otwory na głębokość przemarzania,wstawić np. tubę kartonową szalunkową i zalać betonem napowietrzonym. Czy możemy bezpośrednio wylać beton napowietrzony do ziemi, mówiąc tylko o słupkach, czy powinniśmy tak jak Pan uczy tutaj rzetelnie i w szalunkach. Czy jest potrzebne zbrojenie?
2. Jaka średnica otworu powinna oraz minimalna głębokość by nie było później problemu z ruszającymi się słupkami?
3. Jeśli użyjemy szalunku np. tuby kartonowej, to ewentualne pozostałe miejsce między ścianą zewnętrzną tuby a wykopem, czym wypełnić i jak zagęścić?
4. Na stronach producentów można spotkać, kotwy do słupków, wielkości max. 90cm., czy jest to alternatywa przed wylewaniem betonu, czy raczej kolejny zestaw marketingowy?
A może jest inny typ ogrodzenia, który warto przemyśleć, mając na uwadze, że jest to tylko ogrodzenie boczne, w które nie chcemy inwestować znacznych środków, a jedynie zrobić prawidłowo niezależnie od wyboru formy?
5. Zakładając poziom podłogi 40 cm do 70 cm, nad poziomem terenu, jakie założenia powinniśmy przyjąć by zbudować taras 25 m/25m. Czy trzeba fundament po całej linii dylatować od domu czy można zrobić na słupach chociażby wykonanych w takich traconych szalunkach z kartonu, lub rur pcv. Cały czas mówimy o użyciu betonu napowietrzonego. Gdyby wyszło, że jest posadowiony na słupach, to jaka odległość między nimi jest optymalna, zależy oczywiście od przekroju legarów i ich nośności. Ale można zastosować grubsze legary i zmniejszyć ilość słupów, czy tak się da?
6. Może Pan podać jeśli nie najlepiej jest stawiać na słupach inny rodzaj,który można wziąć pod uwagę przy budowie tarasu?
7. A jak to ma się do wykonania tarasu, jeśli ktoś nie ma poziomu podłogi powyżej gruntu tak wysoko, jakie są zasady poprawnego posadowienia w takim wypadku?

komentarze: 11
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne ogrodzenia betonowe ogrodzenia drewniane ogrodzenia murowane porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.