porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
M.B.

dział 308
temat nr 303

Fundament monolityczny i słupy - bez hydroizolacji


Szkoda, że kupiłam Pana książkę dopiero teraz, bo po jej przeczytaniu już widzę jak dużo mam błędów. Nie wykonano hydroizolacji poziomej pod słupami (zdjęcie 1) oraz pod wylaną już ścianą żelbetową (zdjęcie nr 2 i 3) fundamentów i ścianie pod taras (zdjęcie nr 4). Jestem załamana. Proszę o poradę jak i czym można jeszcze to uratować? Jak zabezpieczyć nieuszczelnione elementy przed podciąganiem wilgoci z gruntu? Wszystkie pręty w tej chwili pokryte są rdzą. Wierzch widocznego na zdjęciach wieńca ma być wierzchem betonu podkładowego podłogi na gruncie. Na wieńcu ma być jeszcze jedna warstwa bloczków betonowych i dopiero ściana z Silki E24.


nr 1 Widok na słup w salonie.
autor: M.B.
nr 2 Widok na ścianę wewnętrzną żelbetową.
autor: M.B.
nr 3 Widok na kotłownię.
autor: M.B.
nr 4 Widok na ścianę tarasową.
autor: M.B.
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty hydroizolacje błędy projektowe błędy wykonawcze porady inwestorom posadowienia

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.