porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Kuptz

dział 308
temat nr 304

Powietrze do kotłowni, hydroizolacja pod ścianami


1.Nie pomyślałem o wlocie powietrza do spalania w kotłowni (ekogroszek). Zastanawiam się jak w najwłaściwszy sposób to wykonać. Czy wykonanie otworu w ścianie fundamentowej piwnicy (38cm grubości) i wyprowadzenie rury PCV fi=100mm na zewnątrz jest dobrym pomysłem. Rura ta byłaby od strony ściany zewnętrznej zamknięta w styropianie. Wlot rury około 40 cm nad ziemią, zabezpieczony przeciwko owadom itd np kratką. Wylot w piwnicy około 10 cm nad posadzką. Instalacja w rogu piwnicy jak najbardziej oddalonym od komina. A może lepiej przebić się przez strop piwnicy (18 cm)?
2.Czy ściany nośne wewnętrzne należy w całości pokryć hydroizolacją 2-warstwową z grupy hydroizolacje polimerowo-bitumiczne bezrozpuszczalnikowe 2*1.5 kg/m2? Czy tu nie wystąpi problem ewentualnego nadmiaru wilgoci w fundamencie, który pozostanie zamknięty.
3.Co jest lepszym rozwiązaniem czy papa hydroizolacyjna podkładowa czy hydroizolacje polimerowo-bitumiczne bezrozpuszczalnikowe jako hydroizolacja pozioma miedzy fundamentem, a murem.

komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty hydroizolacje kotły na węgiel porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.