porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
M.B.

dział 308
temat nr 310

Nieudane podcięcie fundamentu


Przesyłam dwa zdjęcia wykonanej podlewki ławy komina. Na etapie ław wykonawca źle wymierzył usytuowanie ławy pod komin, następnie przykryto ławy papą, i wymurowano komin. Odległość komina, od ściany widocznej po prawej stronie, jest zgodna z projektem. Wykonawca nierówności fundamentu pod kominem chciał wyrównać klejem do glazury, ale masa ta mimo wyschnięcia się kruszy w palcach. Proszę o wskazówkę czym uzupełnić powstałą szczelinę, aby można było prawidłowo wywinąć hydroizolację.

Wykonawca zaproponował wymycie szczeliny Karcherem i uzupełnienie zwykłą zaprawą cementową, ale kazałam się wstrzymać do Pana odpowiedzi.


nr 1 Widok fundamentu komina, ławy i podlewki z betonu po prawej stronie pod kominem.
autor: M.B.
nr 2 Zbliżenie na podcięcie i nieudane wypełnienie.
autor: M.B.
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: hydroizolacje fundamenty błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne porady wykonawcom porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.