porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
projektuj i buduj bez błędów!

porady budowlane

© All rights reserved. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami.

w pytaniach i odpowiedziach
w komentarzach
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Marian Sawicki

dział 308
temat nr 311

Dach deskować czy nie deskować?


Dzisiaj ruszyły po zimie prace - murowanie ściany kolankowej poddasza. Za około 3 tygodnie swoje prace ma rozpocząć cieśla na dachu.  W temacie dachu w rozmowach z różnymi wykonawcami pojawiły się dwa warianty:

1) deskowanie albo OSB z papowaniem (jako wariant gwarantujący wyższą odporność mechaniczną na różne uszkodzenia, itd.), a dopiero na tej warstwie łaty, kontrłaty i dachówka

2) folia wstępnego krycia i od razu łaty, kontrłaty i dachówka.

Proszę o Pana komentarz do tych dwóch rozwiązań. Trzymam się założenia, że nie będzie zbyt dużej przerwy pomiędzy stawianiem więźby dachowej a kładzeniem dachówki. W przypadku wariantu 2) proszę o sugestię co do rodzaju folii. Mam dach kopertowy, a dachówka będzie „karpiówka” układana w łuskę.

komentarze: 12
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: dachy domy jednorodzinne budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Biuro Doradztwa Budowlanego mgr inż. Jerzy Zembrowski, Białystok. All rights reserved.
wykonanie choruzy.pl ©