porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
K. Kuptz

dział 308
temat nr 320

Ekspresowa hydroizolacja i problemy


Nie trzymałem się opisów Pana książki. Po stronie zewnętrznej fundamentu zaryzykowałem i następnego dnia po naniesieniu drugiej warstwy hydroizolacji niestety położyłem styropian a potem tego samego dnia wszystko zasypałem piaskiem. Wszystko otoczone jest folią kubełkową.

Piszę odnośnie piwnicy. Wiem że popełniłem błąd z tym pośpiechem. Proszę o poradę Czy po prostu wszystko odkopać, zerwać cały bitum (też styropian i folię kubełkową) i zacząć kładzenie hydroizolacji od nowa?

Chodzi o to że cała moja piwnica po deszczach została zalana wodą a dom mam w SSZ i pod dachem. Wg moich obserwacji przecieka w kilku miejscach na łączeniu ław z bloczkami fundamentowymi ale też przez miejsca styku ławy i wylewki betonowej na gruncie. Dom stoi na glinie i mam częściowe podpiwniczenie.


nr 1 Woda w całej piwnicy.
autor: K. Kuptz
nr 2 Mokre ściany w piwnicy.
autor: K. Kuptz
nr 3 Zalana cała piwnica.
autor: K. Kuptz
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fundamenty hydroizolacje ocieplenia błędy wykonawcze domy jednorodzinne budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.