porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
P. Dobrowolski

dział 308
temat nr 327

Dlaczego powstają projekty bez analiz?


Na różnych forach budowlanych czytałem Pana krytyczne wypowiedzi o projektowaniu domów energooszczędnych "na oko". W książce też podaje Pan jak się powinno projektować z optymalizacją i analizami. Staję właśnie przed budową domu jednorodzinnego i jestem na etapie przeglądania setek projektów w katalogach i głowa mi boli bo dużo tego a żaden nie jest poparty analizami optymalizacyjnymi. Chciałbym żeby mój dom spalał jak najmniej energii ale żeby też był nie za drogi w budowie. Kiedy pytam architekta z czego budować ściany i ile izolacji to mi mówi że on daje Ytong 50 cm i bez ocieplenia a inny architekt powiedział że daje Porotherm i 15 cm ocieplenia. Jak to jest, że architekci nie wykonują analiz o jakich Pan pisze? Dlaczego to nie jest obligatoryjne? Ile będzie droższy projekt z takimi analizami?

 

czytaj odpowiedź

patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe audyty energetyczne domy energooszczędne błędy projektowe domy jednorodzinne porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.