porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
K. Raczek

dział 308
temat nr 345

Przemarzanie ścian 3-warstwowych


Książkę Pana kupiłem i teraz widzę jak koszmarne błędy mam w swoim domu. Co bym dał gdyby ją mieć przed budową! Ściana domu wybudowana jest w systemie trójwarstwowym. Licząc od wewnątrz: MAX 19 cm, styropian 12 cm, bloczek silikatowy 12 cm. Po dwóch zimach mieszkania uwidoczniły się błędy. Pod stropem ściana przemarza (robią się ciemne plamy w narożach i pleśń), na dodatek ostatni długotrwały deszcz spowodował zamoczenie ścian na tyle że mokre plamy pojawiły się od środka.

Czy mogę docieplić ściany w celu wyeliminowania mostków (miejsc pozbawionych ocieplenia na wieńcach)? Czy do docieplenia mogę użyć styropianu, jeśli tak to, jakiej grubości? Chciałbym nie przepłacać za ogrzewanie a z drugiej strony usunąć te błędy. Nie chciałbym mieć problemu z grzybem w domu.

Wszyscy fachowcy, z którymi rozmawiałem zalecają położyć 10 cm styropianu a klej ma być kładziony punktowo, aby umożliwić wentylację ściany. Czy mają rację? A może jest inne rozwiązanie?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe docieplenie przemarzanie pleśń domy jednorodzinne błędy projektowe błędy wykonawcze porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.