porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
pitagoras

dział 308
temat nr 381

Rozwiązanie żaluzji fasadowych okiennych


Dzień dobry, planuję zamontować w domu żaluzje fasadowe. Chciałbym wykonać montaż w metodzie "podtynkowej" (chociaż u mnie akurat na elewacji będzie blacha tytan-cynk schodząca z dachu do górnej linii okien, ale nie mniej chciałbym ukryć tę kasetę właśnie pod blachą).

Ściana będzie mieć termoizolację grubości 20 cm, natomiast mechanizm ma szerokość 16.5 cm. Producent żaluzji przewiduje rozwiązanie umożliwiające dodanie 3 cm styropianu XPS pomiędzy kasetę a mur (zarówno w przypadku montażu okien na linii muru jak i w wersji montażowej "wysuniętej w ocieplenie"). Załączam zdjęcia z katalogu producenta żaluzji.
Zastanawiam się czy 3 cm XPS jest wystarczające czy szukać lepszego rozwiązania? Słyszałem o możliwości "cofnięcia" nadproża o kilka cm i wpakowanie tam dodatkowej termoizolacji (nie mam tego w oryginalnym projekcie ale konstruktor może wykonać dla mnie taką zmianę). Zastanawiam się czy warto modyfikować ten projekt nadproży i dawać dodatkową izolację czy pozostać przy standardowym 3cm XPS.

nr 1
nr 2
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego ocieplenia żaluzje porady wykonawcom porady inżynierom porady inwestorom porady architektom fizyka budowli

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.