porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Piotrek

dział 308
temat nr 389

Czy instalacja PV się opłaca?


Chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat ogrzewania elektrycznego. Wiem że jest ono jednym z najdroższych ale jak by to wyglądało w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną i patrząc na to trochę szerzej. Poczynając już od tego że rezygnujemy z gazu z podłączenia się do sieci z instalacja w domu z zakupu pieca z budowy komina obróbki go na dachu itd.

Jakie może być średnie przybliżone zużycie energii elektrycznej przy takim ogrzewaniu no i oczywiście mnóstwie innych urządzeń elektrycznych w domu dla rodziny 4 osobowej i domu prostym z dwu spadowym dachem o powierzchni 130 m2 z poddaszem użytkowym. w moim przypadku połacie dachu usytuowane na północ i południe.

Koszt instalacji jakiej mi zaproponowano na polskich panelach a nie jakiś chińczykach to 32 tys zł. jest to 18 paneli które dają 5,1 kW i 6500 kWh/rok. do tego jest dofinansowanie w wysokości 25% i myślę że na instalacje ogrzewania elektrycznego też można ja dostać nie wiem czy w takiej samej wysokości.

Czy ma to racje bytu ? czy w ogóle jest sens rozważać taka opcje czy panele PV są w stanie zaspokoić przy naszym klimacie zapotrzebowanie instalacji elektrycznego ogrzewania ? ewentualnie jak to policzyć?
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy optymalizacyjne budowa domu jednorodzinnego charakterystyki energetyczne domy jednorodzinne domy energooszczędne energochłonność energia słoneczna porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.