porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
tomek

dział 308
temat nr 410

Folia PCV czy papa pod i nad ławą?


Czy może Pan opisać dlaczego folia fundamentowa nie może być stosowana jako izolacja pozioma ław? Mam problem z wykonawcą, który jest święcie przekonany, że ta folia łączy się trwale z izolacją pionową (izolacja pionowa zostanie wykonana z masy typu KMB polimerowo-bitumicznej). W hurtowniach handlowcy również wmawiają że to idealny produkt, ja jako kierownik budowy jestem tym który naczytał się książek i wymyśla naciągając inwestora na koszty i nadając ekipie więcej pracy. W dyskusji zaczyna brakować mi argumentów, a nie chcę być tym który twierdzi nie bo nie, bo 4 następnych kierowników będzie twierdzić, że można tę folie stosować i się połączy z izolacją pionową. Zaczynam się zastanawiać czy to mi się coś nie pomyliło. Jako ciekawostkę dodam, że u tego wykonawcy jeszcze przed studiami dorabiałem w wakacje jako pomocnik na budowie, a teraz go pouczam jak powinien robić. W załączniku przesyłam kartę techniczną produktu, o który pytam.

nr 1
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze błędy projektowe budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom porady inżynierom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.