porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Deez

dział 308
temat nr 411

Fundament wg rysunku 1.9.-10 z książki "Sekrety ..."


Zabieram sie za fundamenty, podloze to piasek drobnoziarnisty na 5 m w glab, brak wody, planuje zrobic je wg rys 1.9-10 z ksiazki czyli:
- chudziak beton c16/20 - czy powinien byc wylewany na folii PE? czy po wylaniu nalezy okryc go folia? jak dlugo powinien schnac tydzien?
Moj wykonawca chcialby zrobic szalunek i wlac w niego chudziak, a pozniej jak wyschnie wlac beton napowietrzony czy pod jakimis warunkami jest to w ogole dopuszczalne?
- beton napowietrzony + sztywnym szlamem
- papa termozgrzewalna
- bloczki betonowe

Pytanie czy na pospolke moge zamiast kruszywa polozyc folie kubelkowa i pozniej na to beton podkladowy? o ile gorsze jest takie rozwiazanie w porownaniu do zwiru 8-16? jakie sa zagrozenia i na co zwrocic uwage?
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego fundamenty ławy fundamentowe hydroizolacje porady inwestorom porady wykonawcom posadowienia

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.