porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
GG

dział 308
temat nr 420

Chodniki, ścieżki, parking i podjazdy na działce


Czy mógłby Pan przybliżyć kwestie związaną z podbudową pod ścieżki ogrodowe, chodniki i podjazdy pod garaże. Chodzi o kolejność warstw podkładowych, jakie kruszywo stosować na podbudowę i co na podsypkę (jakie grubości poszczególnych warstw). Jak zmieniają się wytyczne w stosunku do układanej nawierzchni (kostka granitowa, polbruk, płyty chodnikowe, płyty ażurowe itp). A może coś jeszcze jest ciekawego na rynku. Czy powinno się stosować spoiny - jeśli tak to jakie. Co z odwodnieniem - stosować spadki, czy odwodnienie liniowe. Które nawierzchnie są praktyczne w użytkowaniu, które najmniej zachodzą glonami i przerastającą trawą między spoinami.
Jest tyle sprzecznych informacji w internecie jak i w kolorowych pismach, że dobrze byłby to jakoś zebrać razem i usystematyzować.
komentarze: 6
czytaj odpowiedź

patrz także: budowa domu jednorodzinnego obiekty drogowe architektura ogrodowa chodniki i przejścia mury i murki ogrodowe podjazy i wjazdy porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.