porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Tomek W

dział 308
temat nr 426

Posadowienie domów szkieletowych na płycie bez betonu podkładowego


Pytanie dotyczy izolacji przeciwwilgociowych płyt fundamentowych w budownictwie drewnianym. Propozycja izolacji przeciwwilgociowych zaproponowana w książce "Sekrety..." jest doskonała, ale pojawiła się potrzeba płyty fundamentowej bez betonu podkładowego. W rozwiązaniach niemieckich dominuje rozwiązanie płyty fundamentowej z papą na płycie jako izolacją, nie rozumiem w jaki sposób ta papa izoluje wilgoć będąc poprzebijana kotwami do betonu w kilkudziesięciu miejscach. Jednak większość firm niemieckich stosuje to rozwiązanie, przykładowe przedstawiam na rysunku poniżej. Panie Zembrowski co Pan myśli o tym rozwiązaniu? Czy większość największych zakładów prefabrykacji domów w Niemczech źle stawia swoje domy? Może jest jakiś detal który pominąłem?
Znalezienie właściwego i mniej kosztownego (bez betonu podkładowego) rozwiązania jest dla mnie priorytetowe. Bardzo proszę o pomoc - linki lub literatura mile widziana  :)

nr 1 detal posadowienia ze ścianą 2-warstwową
nr 2 detal posadowienia ze ścianą 3-warstwową
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne domy szkieletowe drewniane posadowienia na płycie porady architektom porady inwestorom porady inżynierom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.