porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
projektuj i buduj bez błędów!

porady budowlane

© All rights reserved. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami.

w pytaniach i odpowiedziach
w komentarzach
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
barti

dział 308
temat nr 437

Dodatkowy fundament pod komin, popękany beton podkładowy pod hydroizolacją podłogi


Panie Jerzy podczas budowy zmieniłem zdanie i jednak zdecydowałem się na komin. Jak teraz prawidłowo wykonać ławe pod komin w domu przy wylanym chudziaku na gruncie? Na jaką głębokość wybrać piasek, jakie zbrojenie zastosować i przede wszystkim czy trzeba zastosować jakąś dylatację? Jak pozniej polozyc hydroizolacje na ta lawe zeby podczas pracy hydroizolacja nie popekala, chodzi mi o miejsce stykania betonu na gruncie, a nową ławą.

Zdj nr 1
W srodku domu mam sciane fundamentowa na ktorej nie ma wymurowanej sciany i nie bedzie juz nic na niej murowane. Jaka hydroizolacje zastosowac i w jaki sposob, zeby beton na gruncie pracujac nie spekal hydroizolacji w miejscu styku z bloczkami. Niestety nie ma zadnej dylatacji.

Zdj nr 2
Pekniecie na betonie podkladowym na gruncie, jaka hydroizolacje zastosowac zeby ewentualne nastepne pekniecie nie uszkodzily hydroizolacji? Polimerowo bitumiczną z siatka szklana czy moze cos innego?

nr 1 ława w środku domu
nr 2 pęknięcie betonu na gruncie
komentarze: 12
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego hydroizolacje podłogi kominy błędy wykonawcze porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Biuro Doradztwa Budowlanego mgr inż. Jerzy Zembrowski, Białystok. All rights reserved.
wykonanie choruzy.pl ©