porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Łukasz Pawlukowski

dział 308
temat nr 444

Błędy w ociepleniu metodą BSO


W maju 2017 roku kiedy jeszcze nie było Pana książki zacząłem budować z błędami budynek gospodarczy-garaż wolnostojący 5,91 x 5,91 m bez projektu na zgłoszenie jako budynek pomocniczy do budowy domu a następnie jako mój przydomowy warsztat z drugim garażem. Budynek posadowiony na ławie fundamentowej 40 szer na 30 wys. dolna krawędź ławy około 80 cm pod ziemią (w tej warstwie mam piaski i żwiry lekko gliniaste). Ściany fundamentowe z bloczka betonowego kl. 15, rapowanie, hydroizolacja obustronna dysperbit pędzlem dwa razy, brak hydroizolacji poziomej między bloczkami fund. a Ytongiem, brak wieńca, ściany nadziemne Ytong kl. 600, tynk cem-wapienny, dach jedno spadkowy płaski na krokwiach około 9 stopni pokryty deską, papą termozgrzewalną i blachą na rąbek stojący. Docieplony w gorącym lipcu styropianem 8 cm dalmatyńczyk EPS 60, zatopiona z błędami (nierówno) siatka, następnie została zagruntowana zwykłym preparatem płynnym ściana i jeszcze raz szpachlowana klejem do siatki w celu wyrównania powierzchni. W takim stanie budynek został bez ogrzewania pozostawiony na zimę. Budynek ma dwa okna z czego jedno jest zadaszone a drugie nie, ale w zarówno jednym jak i drugim oknie po zimie pokazały się pęknięcia rogowe przy otworach okiennych a pamiętam, że robotnik budowlany dozbrajał siatką wszystkie 4 narożniki okienne. Jak widać na zdjęciach dodatkowo doklejony styropian EPS 60 6 cm pod parapetami to mój wymysł.
1. Czyżby pęknięcia spowodowane były ruchami budynku przez zbyt płytkie posadowienie?
2. Nie wiedziałem, że nie wolno robić elewacji w ciepłe dni i przerywać całego procesu, nie położyłem od razu wyprawy mineralnej i nie pomalowałem ścian. Wykonam wyprawę i pomaluję pewnie już razem z domem tej jesieni lub przyszłą wiosną. Proszę tylko o poradę czy w związku że niedokończona elewacja widziała już zimę będę musiał wykonać ją w jakiś szczególny sposób?

nr 1 autor: Łukasz Pawlukowski
nr 2 autor: Łukasz Pawlukowski
nr 3 autor: Łukasz Pawlukowski
nr 4 autor: Łukasz Pawlukowski
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego ocieplenia błędy wykonawcze porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.