porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
FelixF

dział 308
temat nr 453

Wyniesienie płyty posadowienia nad terenem


Witam. Na FB się nie doczekałem od nikogo odpowiedzi, więc publikuję tutaj.
Zdecydowałem się z tych czy innych względów na płytę "odwróconą". Oglądając książkę i place budowy (blogi, etc), widzę różne stosowane rozwiązania; no i mam pytanie czy płyta musi być poniżej poziomu gruntu czy też może być na? Widziałem oba rozwiązania w praktyce.

Generalnie wolałbym "na" jeżeli technicznie nie stanowi to problemu - a to z powodu zwiększenia się wysokości "A" (patrz rys.). Pojawia się tu jednak kolejne zagadnienie tyczące się betonu podkładowego; w książce zaleca się by beton ten był o 10 cm szerszy niż płyta.
W przypadku gdy spód płyty leżałby na wysokości gruntu - pojawia się problem w zachowaniu ciągłości izolacji i jej łączenia z opaską przeciwwysadzinową - czerwone kółeczka. Jeżeli podkład mógłby być na szerokość płyty tego problemu nie ma. Tak więc czy dopuszczalne byłoby odstępstwo od tej zasady czy też dopuszczalne nie jest? Pytanie wynika z bolączki inwestora, który chciałby by odległość "A" była większa niż w w wersji na rys. 1

nr 1
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego posadowienia na płycie porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.