porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Maciej

dział 308
temat nr 482

Wysokość pomieszczeń parteru a "klimatyzator" kasetonowy


Jestem na etapie adaptacji projektu i zastanawiam się nad wysokością parteru. Postanowiłem zrobić sufit podwieszany z oświetleniem oraz klimatyzatorem (kasetonowym). Szukając po internecie i innych projektach widzę okropne zamieszanie co do wysokości pomieszczeń. Dla jednego 250 cm to kosmos dla drugiego 270 to mało i nie reprezentacyjnie.
U mnie w projekcie sytuacja wygląda tak, że rezygnując ze stropu teriva na rzecz monolitu (postanowione gdyż materiał miałem już wcześniej) uzyskuje wysokość od "zera" do spodu stropu 278 cm. Pomieszczenie to salon + jadalnia o wymiarze 7,30 m x 4,90 m.

Teraz kwestia jak to wyjdzie w praktyce? Czy wysokość jest wystarczająca? Grubość klimatyzatora to około 25 cm. Jak ma się przestrzeń do wysokości? Czy pomieszczenie o takich wymiarach nie będzie przytłoczone sufitem? Oraz górna rzędna drzwi tarasowych +2,40 m będzie nie wiele niżej niż sufit.
komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fizyka budowli mikroklimat błędy projektowe porady inwestorom porady architektom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.