porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Mateusz

dział 308
temat nr 498

Jaki styropian na elewację i jak mocować go na płytach OSB?


1. Zarówno w książce jak i w analizach jako styropian na elewację wskazuje się taki o parametrze CS(10) 70 lub 80 kPa. W handlu te "fasadowe" nie mają podane tego parametru. Dopiero te "dach/podłoga" posiadają taki parametr. CS(10) wiąże się gęstością styropianu, a co za tym idzie z wytrzymałością. Z zestawienia, które zrobiłem domyślam się, że te fasadowe mają CS(10) 50-60. Dlaczego tak istotne jest zastosowanie 70/80 zamiast 50/60?
2. Jak poprawnie zamocować ocieplenie elewacji oparte na styropianie na podłożu z płyt OSB3 22mm? Płytami obite są ściany szczytowe stryszku i są zlicowane z murem z silikatów. Czy klej PU oraz wkręty z talerzykami dociskającymi w ilości 6 szt/m2 będą odpowiednie?
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: domy jednorodzinne fizyka budowli ocieplenia porady inwestorom porady architektom porady wykonawcom porady inżynierom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.