porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Tomek warszawa

dział 308
temat nr 504

Blachodachówka i wiatroizolacja na dachu


Dobry wieczór. Mamy pytania o trzy kwestie - prośby do omówienie: rodzaj blachodachówki i rodzaj wiatroizolacji na pełnym deskowaniu. Konstrukcja dachu uniemożliwia położenie dachówki stąd poszukujemy dobrej blachy i wiatroizolacji.

1. Podoba nam się blachodachówka stalowa o gr. 0,5 mm i powłoce ochronnej cynkowo magnezowej (ZnMG) 120g/m2. Czy ma Pan doświadczenia z tym typem powłoki ochronnej? W załączeniu artykuł z Przeglądu budowlanego 2012 r. "Porównawcze badanie właściwości ochronnych powłok metalicznych dla blach stalowych". Czy lepiej zastosować ocynkowaną blachę o gr. 0,75 mm, która ma powłokę ochronną cynkową 275g/m2?

2. Pod blachodachówkę na dachu dwuspadowym ułożoną na pełne deskowanie jako wiatroizolację czy można dać papę zamiast foli wysoko paroprzepuszczalnej którą mam w projekcie? Który materiał jest lepszy na naszym dachu?

Jeśli właściwsza jest papa to proszę o uzasadnienie i wskazanie materiału i jego cech który wskazuje że jest najlepszy.
Jeśli folia/membrana to również proszę o wskazanie uzasadnienia do tego wyboru.
Dekarz zaleca zastosowanie MEMBRANY DACHOWEJ o gramaturze 170 lub 200 g/m². Prośba o recenzję tych produktów.

Podczas rozmowy wskazał Pan iż najlepsze wiatroizolacje produkuje TYVEK proszę o wskazanie który model najlepiej wybrać: z taśmą klejącą czy bez?

3. Podczas opiniowania projektu w detalu D3 i D4 wskazał Pan błędne zakończenie wiatroizolacji w strefie rynny. Proszę o wskazanie - rysunek/opis jak prawidłowo zakończyć w tym miejscu wiatroizolację.

nr 1 Detal dachu i lukarn
nr 2 Warstwy dachu
nr 3 Artykuł Porównawcze badanie właściwości ochronnych powłok metalicznych dla blach stalowych
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy projektowe analizy cieplno-wilgotnościowe dachy dachówki blaszane - blachodachówki budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.