porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
pitagoras

dział 308
temat nr 507

Hydroizolacja posadowienia na płycie z termoizolacją pod nią


Mam kilka pytań dotyczących płyty fundamentowej (wariant z termoizolacją pod płytą):

1) Projektant nie określił rodzaju hydroizolacji - zamieścił tylko informację że jest wymagana ale do ustalenia na etapie wykonawczym. Wykonawca proponuje zastosowanie folii fundamentowej o grubości 1mm, natomiast w książce proponowana jest masa polimerowo-bitumiczna bezrozpuszczalnikowa. Pytanie - czy folia proponowana przez wykonawcę jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej trzymać się masy KMB?

2) Czy poprawne jest zastosowanie hydroizolacji zarówno na warstwie betonu podkładowego jak i dopiero na warstwie styroduru? W książce przykładowe rozwiązanie omawia hydroizolację na warstwie betonu podkładowego, zastanawiam się czy druga wersja również jest poprawna.

3) W książce zawarta jest informacja aby "termoizolację brzegową (poz 7) oraz warstwy leżące pod nią wykonywać jako ostatnie roboty budowlane przy budynku" - czym to jest spowodowane. Przyznam że wygodniej byłoby wykonać ten element na etapie wykonywania płyty.

4) W jednym z miejsc występuje przegłębienie - wykonawca proponuje wykonanie tego elementu (warstwy betonu) bez zachowania "skosów" (rysunek). Czy takie rozwiązanie będzie poprawne?
nr 1
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego hydroizolacje posadowienia na płycie porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.