porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
aneczka85m

dział 308
temat nr 514

Przed rozpoczęciem budowy domu


Wielkimi korkami zbliża się moment rozpoczęcia budowy. Humus zdjęty ale chwilowo pada deszcz więc wstrzymujemy roboty, aż wszystko przeschnie. Mam typowy projekt z Archonu "dom w RODODENDRONACH 26" troszkę zmniejszony. W projekcie mam 4 rdzenie (było 5 ale po zmianach zostało 4). Według opinii geologicznej mamy:
0,00-0,30 warstwa urodzajna
0,30-0,60 glina
0,6-1,30 glina z domieszką piasku.
Wody gruntowej na wys 2 m nie stwierdzono. Głębokość przemarzania przyjęto na 100 cm poniżej terenu. Dom według projektu ma być budowany z porothermu 25 ale ja bardzo bym chciała aby była to silka 24 z dociepleniem grafit 20-25cm. KB nie widzi przeszkód aby zmienić materiał. Pytanie czy trzeba wzmacniać jakoś fundament skoro silka jest cięższa. Czy jeśli chodzi o mój projekt fundamentu to czy mogę kierować się tematem nr 418? rysunek 1.9.11 z betonem zwykłym? Niedługo wyślę Panu projekt do sprawdzenia ale wiem, że czas oczekiwania na odpowiedź jest długi.

nr 1
nr 2
nr 3
komentarze: 71
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.