porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Kalugs

dział 308
temat nr 520

Fundament niezgodny z projektem


Wykonawca wymurował ściany fundamentowe na ławie (ponad 10mb), których nie było w projekcie. Załączam zdjęcie - czerwonymi odcinkami zaznaczyłem te ścianki oraz rzut fundamentów. Skoro wymurował poświęcając swój czas/roboczogodziny to możemy to wykorzystać z myślą o zimowym tarasie za jakiś czas - zaizolować ściany fundamentowe hydro, termo, wylać płytę betonową (taras pływający, a nie na gruncie na betonowych palach systemowych jak zakładaliśmy pierwotnie). Jak zabezpieczyć ścianę fundamentową (na której narazie nie będzie nic stało) czyli będzie zasypana gruntem rodzimym (piaski gliniaste, gliny piaszczyste), aby woda nie zaciekała między styropian a ścianę pokrytą masą polimerowo bitumiczną?

Jakiej grubości powinna być płyta betonowa pod drewniany taras, czy raz czy dwa razy zbrojona siatką, z jakiego betonu i jaki spadek % wykonać?
nr 1
nr 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego fundamenty hydroizolacje porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.