porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
plasiak

dział 308
temat nr 524

Partyzantka przy budowie fundamentów na podłożu z łupków wapiennych


Dzień dobry Panie Jerzy. Potrzebuję Pana Pomocy, jestem na etapie budowy fundamentów domu i budynku gospodarczego. Okazuje się, ze ciężko mi się porozumieć z wykonawcą. Załączam zdjęcia na których widać jak zostały zrealizowane fundamenty. Podejrzewamy, że są błędy które doprowadzą do zawilgacania przyszłego budynku. Jak spojrzeć na tę sytuację? czy fakt, ze fundamenty są osadzone wraz ze zbrojeniem (bez szalunków, chudziaka i papy) w kamieniu wapiennym, (nasza działka - jak widać na zdjęciach - to płytka rędzina a na głębokości fundamentów rozpadający się czysty kamień wapienny, te kupy kamieni po bokach budowy pochodzą z wykopów) daje jeszcze szanse na dobrą izolację przeciwwilgociową i cieplną budynku? Czy wykonawca postąpił błędnie? Jak w przypadku błędu nadrobić brak izolacji fundamentów? Jak to naprawić?
Czytam Pana książkę jednak mam trudność aby w tym przypadku wiedzę z książki zastosować. Zasadniczo podłoże wapienne powinno bardzo podwyższać PH - czyli korozję ograniczać, jednak zawilgacanie domu nadal może być problemem?
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc,

nr 1 zbrojenie przed zalaniem-na kamieniach wapiennych
nr 2
nr 3
nr 4
nr 5
komentarze: 9
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego fundamenty porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.