porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
maksiuuu

dział 308
temat nr 530

Błędnie zaprojektowany taras nad garażem


Pytanie o poprawność wykonania tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym (garaż). Dostałem propozycje od wykonawcy takiego rozwiązania: na strop żelbetowy 1. paroizolacja (folia pe 0.2) 2. warstwa spadkowa z klinów styropapy eps 150 3. izolacja epdm 4. izolacja termiczna styropian xps 5. warstwa wykończeniowa płyty betonowe na dystansach.

Czy taki układ warstw (wiem że inny niż w książce) jest poprawny. Czy w ogóle wykonywanie warstwy spadkowej z klinow styropapy eps to dobry pomysł? Czy izolacja epdm może zastąpić to z proponowanego w książce masą KMB?

Oraz jak powinna być wykonana krawędź takiego stropodachu jesli obecnie jest tylko plyta stropowa nad garażem i nic wiecej. W książce jest rozwiazanie nad pomieszczeniem ogrzewanym ale zawiera ono gzyms ktorego u mnie nie ma, czy on musi być?
Projekt nie zawiera takich detali a warstwy na tarasie są błędne. Wrzucam przekrój z projektu, na razie nie planuję ściany attykowej, czy to dobry pomysł żeby się tego pozbyć?

nr 1 przekroj tarasu
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy projektowe błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego tarasy porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.