porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
sculptor

dział 308
temat nr 548

Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym w starym budownictwie


Uprzejmie proszę o pomoc w kwestii renowacji balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym - konkretnie łazienką. W książce jako paroizolacja dla tego typu konstrukcji w pierwszej kolejności zaproponowana jest żywica epoksydowa. Producentów żywic jest sporo, niektórzy mają nawet w swojej ofercie żywice paroprzepuszczalne. Jednakże dla żadnej z nich nie ma podanej wartości współczynnika oporu dyfuzyjnego wobec pary wodnej. Jak zatem dobrać odpowiednią żywicę do paroizolacji bez informacji jak skutecznie para wodna jest blokowana?

Druga kwestią o którą chciałbym zapytać dotyczy użycia styrobetonu bezpośrednio na dekę, celem wyrównania i wyprowadzenia odpowiedniej płaszczyzny pod warstwę termoizolacji z XPSa. Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne?
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego tarasy porady inwestorom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.