porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Łukasz Pawlukowski

dział 308
temat nr 553

Ocieplenie kominów wentylacyjnych i spalinowych


Murujemy kominy wentylacyjne i spalinowy do odpowiedniej wysokości. Zastanawiam się nad ich wykończeniem. W projekcie mam komin północny obłożony styropianem 20 cm a wschodni i zachodni styropianem 10 cm.
1. Z tego co pamiętam z Pana porad styropian to błąd, bardzo proszę o wskazanie jakim materiałem i o jakiej grubości powinienem obłożyć kominy?
2. Skoro mam poddasze nieużytkowe i nieocieplane ( ocieplenie na stropie ) to może nie ma takiej potrzeby żeby obkładać kominy wentylacyjne wschodni i zachodni termoizolacja a zastosować tylko siatkę, klej, tynk min. i farbę?
3. Jeśli wskaże Pan termoizolację na bokach kominów wówczas planuję obłożyć ją siatką i klejem na grzebień 8mm, i wykonać jak elewację czyli tynk mineralny 1,5 mm i farba siliconowa o odpowiednim oporze wobec pary. Mogę tak to wykonać?

Pustaki spalinowe i wentylacyjne są keramzytobetonowe, czapki planuję zaszalować z płyty i wylać z betonu napowietrzonego, dozbroić je prętami fi 4 lub 6 w kształcie haczków. Przez trzy czapki kominowe będzie przechodziło 17 redukcji niesymetrycznych z blachy kwasoodpornej, 14 szt pod turbowenty i 3 szt pod piony kanalizacyjne.
4.Czy muszę te redukcje w miejscu betonu napowietrzonego opasać dylatacją?
5. Planuję jeszcze przykryć czapki z góry blachą w kolorze dachu z wyciętymi otworami na turbowenty celem dodatkowego zabezpieczenia betonu napowietrzonego, czy to dobry pomysł?


komentarze: 10
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego kominy dachy porady wykonawcom porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.