porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
AW

dział 308
temat nr 558

Taras nad garażem nieogrzewanym - odwodnienie


Taras otoczony ścianką attykową. Czuję pod skórą, że odwodnienie liniowe czy wpusty podłogowe mogą nie być tu najszczęśliwszym rozwiązaniem (choć może się mylę?). Oryginalnie planowałam 2 dziury w ścianie attykowej i puszczenie wody tą drogą do rury spustowej. Potem doszłam do wniosku, że przydałby się jeszcze przelew awaryjny (taras 56m2) a to kolejna dziura (przynajmniej jedna). Stąd pomysł, że może jednak to liniowe (9m dł) i tak chodzę w kółko i myślę. Co się lepiej sprawdzi w takiej sytuacji? Boję się zamarzania wody w liniowym, a odprowadzenie wody przez otwór w ścianie wydaje się kusząco proste z mniejszą ilością problemotwórczych miejsc.
Na tarasie aktualnie w planie:
- podkładki i legary
- hydroizolacja mineralna zbrojona siatką
- szlichta betonowa ze spadkiem 2%
- folia
- XPS 15cm
- papa
- teriva
- tynk wewnętrzny
Dom mój własny, projekt mój własny, wszystko z czasów przed książką. Budowa w trakcie, stropu jeszcze nie ma. Wykonawca ogarnięty, przyjmuje logiczne argumenty i współpraca układa się dobrze :)
komentarze: 4
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego domy jednorodzinne tarasy porady architektom porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.