porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Eryk D.

dział 308
temat nr 571

Jak dobrać materiały ścian, by nie było w nich skraplania się pary?


Witam serdecznie.

W najbliższym czasie planuję budowę domu jednorodzinnego, wolnostojącego, parterowego. W tej chwili zastanawiam się i poszukuję najlepszej technologii. Jakiś czas temu trafiłem na system thermomur i Izodom 2000. Zastanawiam się nad ich zaletami, ale przede wszystkim nad wadami. Obecnie mieszkam w domu jednorodzinnym około 10-cio letnim z plastikowymi oknami i jest w nim ogromny problem z wilgocią. Wygląda na to, że jest duża ilość mostków termicznych. Dom miał być energooszczędny (projekt dostał nawet jakąś nagrodę z tym związaną), a nie jest. Już kilka lat temu pojawiły się wykwity pleśni i grzyby. W okresie grzewczym po oknach „płynie woda” tyle pary się wykrapla. Byłbym bardzo wdzięczny za kilka zdań Pana opinii na temat tych systemów lub czegoś podobnego. Nie chciałbym wybudować domu za duże pieniądze i mieć z nim same problemy.

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne błędy projektowe porady inwestorom procesy cieplne i wilgotnościowe projektowanie projekty budowlane projekty wykonawcze

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.