porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
MagdaZ

dział 308
temat nr 585

Woda w piwnicy jeszcze podczas budowy


witam,
mam problem z wychodzącą wodą w piwnicy. Otóż podczas budowania domu ławy fundamentowe zostały zaizolowane papą. Następnie pierwszy wykonawca zgrzał papę wewnątrz piwnicy, a następnie wylał posadzkę. Oczywiście na zewnątrz budynku również została położona papa, a także zrobiony drenaż opaskowy. Po kilku mcach na posadzce pojawiły się pierwsze plamy. Posadzka została usunięta, papa również została zdjęta, ponieważ zgrzewy rozchodziły się a papa nie była dobrze dogrzana do podłoża.
Następne kroki jakie podjęłam to zaprosiłam firmę, która dobrała mi technologię ( szlamy mineralne). Po papie powierzchnia posadzki była pokryta środkiem typu Dysperbit, więc firma dobrała preparat, który rzekomo można było nakładać na takie powierzchnie. Szlamy zostały nałożone pod okiem przedstawiciela firmy przygotowującej technologię. Można by rzec, że każdy dalszy etap "odbierany" przez przedstawiciela firmy. Niestety sytuacja znowu się powtórzyła. Zostały zdjęte odkrywki, a następnie skuta cała posadzka.
Obecnie sytuacja w piwnicy wygląda tak, że max poziom wody to od 1-2cm. Ściany cały czas są suche. Materiał szlam, bez problemu odchodzi od powierzchni betonu o dziwo razem z dysperbitem, którego wcześniej nie dało rady zeszlifować.... Obecnie szukam rozwiązania. Drenaż jest sprawny, Papa na zewnątrz też jest poprawnie zgrzana, ponieważ robiłam przekopy kontrolne i sprawdzałam czy nie została nigdzie przerwana.
W ramach uszczegółowienia mam 3 warstwową ścianę piwnicy (bloczek betonowy/16cm styropianu/bloczek betonowy).
Myślałam, żeby odciąć się od tej obecnej powierzchni bet. C35 w12, a następnie zabezpieczyć go masą KMB i przykryć posadzką?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

nr 1
nr 2
nr 3
nr 4
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy projektowe błędy wykonawcze budowa domu jednorodzinnego piwnice hydroizolacje porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.