porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Ewa A.

dział 308
temat nr 601

Mokre ściany i grzyb w domu po dwóch latach od wybudowania


Witam

Mam następujący problem. Dom został wybudowany 2 lata temu z porotermu na terenie pochyłym. Już po  pierwszej zimie ściany przy podłogach zwilgotniały. Latem się obsuszyło. W tym roku plamy wróciły – nawet chyba jest ich więcej. W pn-wschodniej części domu na ścianach przy podłodze pojawił się grzyb.

 

Do tej pory nie otrzymałam fachowej porady. Jeden specjalista radzi iniekcję krystaliczną a drugi mówi że w pustakach się jej nie robi i trzeba metodę fal elektromagnetycznych zastosować. Po przeczytaniu Pana książki widzę że mamy mnóstwo błędów.  Jaka szkoda że ta książka się nie ukazała 4 lata temu kiedy zaczynaliśmy swoją budowę. Nie wiem czy jest zła hydroizolacja czy podciąganie kapilarne, czy wody gruntowe – bo przecież dom na zboczu. Jak rozwiązać problem?  Wiadomo super byłoby nie odkopywać fundamentów.

Bardzo proszę o radę.

czytaj odpowiedź

patrz także: budowa domu jednorodzinnego błędy projektowe błędy wykonawcze porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.