porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
ŁukaszW

dział 308
temat nr 608

Ocieplenia bocznych ścian lukarny


W budowanym przeze mnie murowanym domu, na poddaszu użytkowym są 3 facjatki dachowe. Frontowe ściany facjatek obierać się będą na wieńcu i będą murowane.
Jak poprawnie (z czego) zbudować ściany boczne, które nie mogą być murowane ponieważ nie będą opierać się na stropie (podłodze poddasza)?

Wykonawca proponuje aby ścianki lukarny wykonać z płyty OSB przykręcanej do zewnętrznej strony słupków lukarny. Na to przykleić styropian grubości takiej jak w projekcie na ściany zewnętrzne. Wewnątrz, między słupkami ścian lukarny, włożyć wełnę i do wewnętrznej strony słupków przykręcić słupków płytę K-G.

Żona dodatkowo chce aby ściany lukarny wykończyć sidingiem elewacyjnym (przód lukarn i reszta domu będzie wykończona tynkiem elewacyjnym tak jak w zaleceniach z pana analiz).
Proszę o poradę jak to poprawnie wykonać by nie dochodziło do kumulacji pary wodnej w ścianach lukarny.
komentarze: 7
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe budowa domu jednorodzinnego ocieplenia lukarny dachy porady inwestorom porady wykonawcom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.