porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
WojtekS

dział 308
temat nr 612

Objaśnienia do wyników analiz c-w i optymalizacyjnych


Dzień dobry,
Mam kilka pytań uzupełniających do analiz:

1. Pytanie odnośnie obliczeniowego współczynnika przewodzenia lambda. Wiem, że współczynnik ten jest bardziej realny od wartości producenta. Znam wartości poszczególnych materiałów w przypadku współczynnika obliczeniowego. Pytanie jest tylko takie w jaki sposób zastosować tę wiedzę przy kupnie materiałów. Czy przy zakupie nie ma co się sugerować deklaracjami producenta, przykładowo styropian. Jest wiele odmian z różnymi wartościami lambda. W analizach C-W jest założona wartość obliczeniowa. Czyli mogę kupić dowolny typ styropianu, byleby jego typ (np EPS-100) i szerokość była zgodna z analizami i oczywiście lambda nie przekraczała wartości obliczeniowej (większość producentów mimo wszystko ma chyba wartość niższą od obliczeniowej)?

2. Odnoście materiału ścian - określił Pan bloczek ceramiczny U-220 Leier grub 25 cm. Rozumiem, że przy takim typie rozważana jest zaprawa a nie klej? Czy np. kupując bloczek ceramiczny z piórem i wpustem nie wypełniając spoin pionowych nie wyjdzie lepiej z ekonomicznego punktu widzenia. Materiał droższy, ale robocizna tańsza.

3. Nie rozumiem, dlaczego zastosowany jest inny typ ocieplenia dla parteru (styropian) i dla piętra (wełna mineralna)? Jeśli tak ma zostać, to w jaki sposób to połączyć i od jakiego momentu ma być styropian, a od jakiego wełna mineralna? Poziom okien piętra czy poziom stropu nad parterem?

4. Przy obliczeniach liniowego mostka metodą MES rys 13 zamodelowano wypełnienie w środku pospółką, czy w tym przypadku nie jest konieczne zastosowanie kruszywa płukanego 8-16 mm, a jedynie pospółka warstwami co 30 cm zagęszczona do odpowiedniego współczynnika?

5. W uwagach do projektu napisał Pan "2. Nie ma potrzeby izolować termicznie połaci dachu." - czy izolacja termiczna również jest zbędna jeśli pod połacią dachu planuję zrobić stryszek na niepotrzebne przedmioty? Nie będzie zbyt dużej różnicy temperatur latem i zimą?

6. Pytanie dotyczy zasypu fundamentów. Środek wiadomo pospółka, temat był poruszany wiele razy. Co natomiast z częścią zewnętrzną? Czym to najlepiej uzupełnić? U siebie mam drobne piaski średniozagęszczone. Czy mogę śmiało tym obsypać zewnętrzne fundamenty? Czy lepiej mieszanka humusu z tymi piaskami? A może sam humus? Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

komentarze: 10
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: analizy cieplno-wilgotnościowe analizy optymalizacyjne budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.