porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Gites

dział 308
temat nr 619

Posadowienie na skale


Mam do czynienia z nietypowym fundamentem. Na podłożu skalistym zostanie wylana (beton napowietrzony) ściana fundamentowa po obwodzie planowanego budynku (na planie prostokąta). Wnętrze obrysu zostanie wypełnione kruszywem keramzytowym (zagęszczonym zgodnie ze specyfikacją producenta). Następnie na to zostanie wylana płyta fundamentowa (również beton napowietrzony). Całość zostanie pomalowana preparatem antykarbonatyzacyjnym. Nie jest planowane żadne ocieplenie fundamentu. I w tym momencie nastąpi koniec prac przewidzianych na ten rok.
Problem wód gruntowych potencjalnie napierających na ścianę w tym przypadku nie istnieje. Jedyna woda jaka może mieć kontakt ze ścianą fundamentową to bezpośredni opad deszczu oraz spływanie z góry po skale w czasie deszczu (na zdjęciu z prawej strony).
I tutaj kilka pytań:
- Czy muszę jakoś zabezpieczyć taki fundament / beton (płytę w szczególności) na zimę? np. plandeka, folia PE 0.2
- Czy mogę pozostawić ścianę fundamentową nie obsypaną? Docelowo będzie to zrobione żeby ukryć przejścia instalacyjne oraz drenaż leżący pomiędzy ścianą a pochyłą skałą.
nr 1 Czerwonym kolorem zaznaczona pozycja planowanej ściany fundamentowej
komentarze: 46
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego betony specjalne posadowienia na płycie porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.