porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Melsztyk

dział 308
temat nr 623

Posadowienie domu na płycie, termoizolacja obwodowa


Witam,
Mam parę pytań związanych z posadowieniem domu na płycie oraz doborem hydroizolacji.
Rys. 1.9.-12 oraz 1.9.-13 w książce pokazują dobór hydroizolacji.
1. Czy beton podkładowy napowietrzony C16/C20 można zastąpić "zwykłym" betonem podkładowym tej samej klasy oraz zastosować hydroizolację na tym betonie zgonie z rysunkami wspomnianymi powyżej? Domy posadowione na ławie zwierają takie rozwiązanie - np. rys. 1.9.-11.
2. Firmy budujące płytę fundamentową rezygnują z betonu podkładowego i układają styrodur XPS bezpośrednio na gruncie twierdząc, że XPS ma bardzo małą nasiąkliwość (0,5%). Czy takie rozwiązanie można uznać za poprawne?
3. Jeżeli w domu są zaprojektowane wolnostojące słupki/stopy fundamentowe bez hydroizolacji - tylko z betonem podkładowym. Zakładam, że to rozwiązanie jest błędne i należy wykonać hydroizolację zgonie z rys. 1.9.-14 z książki.
4. W książce są pokazane 3 sposoby doboru termoizolacji obwodowego pasa (izolacja przeciwwysadzinowa) - poziomy - najgorszy ze względu na zajęcie terenu wokół domu, skośny oraz pionowy. Czy zastosowanie termoizolacji obwodową pionową zgodnie z rys. 1.5-22 oraz drenażu opaskowego z rys. 1.10.-3 B będzie poprawnym doborem termoizolacji oraz drenażu opaskowego?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
komentarze: 2
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego fundamenty płytowe porady inwestorom porady architektom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.