porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Bary

dział 308
temat nr 631

Połączenie ścianek działowych murowanych z murowanymi ścianami nośnymi


Witam,
chciał bym się dowiedzieć jak prawidłowo powinny być połączone ściany działowe z konstrukcyjnymi (sylikaty 24 cm na konstrukcyjnych ścianach a działowe ściany 12 cm też sylikaty na cienką spoinę).

Moja ekipa budowlana proponuje mi połączyć ściankę działową z konstrukcyjną na strzępia. Mój świeżo budowany dom posadowiony jest na płycie fundamentowej i w dolnej kondygnacji nie było problemu bo to monolit. Natomiast na górnej kondygnacji - poddasze, jako strop zastosowano płyty kanałowe i tu już mam wątpliwości czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie "strzępia" do połączeń ścian. Do połączeń chciał bym zastosować kotwy takie jak na rysunku. Sylikaty są twardym materiałem i na pewno mocowanie kotew do ścian przysporzy ekipie trochę więcej problemów, ale chciał bym wykonać to połączenie poprawnie.

Kolejne pytanie to czy przy stawianiu ścian działowych na poddaszu powinno się zastosować na dole przekładkę - jakiś materiał poślizgowy np. papa, folia pod pierwszą warstwę?
nr 1
komentarze: 14
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego ściany działowe porady inwestorom porady architektom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.