porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.
projektuj i buduj bez błędów!

porady budowlane

© All rights reserved. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami.

w pytaniach i odpowiedziach
w komentarzach
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Pawel Michalski

dział 308
temat nr 672

Partyzantka przy remoncie balkonu


Witam,
Problem z odprowadzeniem wody z balkonu, w którym zrobił się lejek i jest on w stanie zgromadzić w sobie ponad 20 litrów wody. Balkon miał kształt w stylu brodzika - zaokrąglone krawędzie, aby woda nie stała na stylu balkonu i "murka" okalającego go. Pan, który kładzie nam płytki nie przewidział tego i teraz płytki też mają spadek w stronę środka balkonu, a nie na zewnątrz, poprzez otwory w murku, które tę wodę odprowadzały. Pomysł jest taki, aby użyć kanału niczym w garażach - liniowe odwodnienie.
Problem jest taki, że aby to zadziałało, to taki kanał musiałby mieć skośne dno, aby jego "pokrywa" była na równo z płytkami (te mają spadek w stronę balkonu).
Takich kanałów nie ma. Postanowiłem więc, że odetnę dno kanału i uczynię jego ściany skośnymi, aby otrzymać dokładnie taki kształt kanały, jaki potrzebuję. Jak osadzić taki kanał bez dna na balkonie? Jak sprawić, aby nie było żadnego problemu z nieszczelną hydroizolacją takiego potworka własnoręcznie zrobionego?
Kanał jest wykonany z PP.
nr 1
nr 2
nr 3
nr 4
nr 5
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: błędy wykonawcze balkony porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Biuro Doradztwa Budowlanego mgr inż. Jerzy Zembrowski, Białystok. All rights reserved.
wykonanie choruzy.pl ©