porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
Remik

dział 308
temat nr 699

Hydroizolacja strefa progu drzwi tarasowych


Mam pytanie o poprawne zaizolowanie styku strefy cokołowej, która będzie stykała się z tarasem. Obecnie mój etap prac to stan surowy zamknięty. Dom wykonany z pustaków ceramicznych pod przesuwnym oknem tarasowym oraz pozostałe okna, które wychodzą z pokoi są posadowione na gazobetonie oraz podwalinach z klinarytu w projekcie mamy przewidziany stan zero - (gotowa podłoga) na wysokości 29 cm od obecnego stanu. Góra ław fundamentowych jest dwukrotnie pokryta masa bitumiczną oraz 2 razy papą (dla ostrożności kierownika). Chciałbym po całej długości domu zrobić taras na podsypce z piasku/ pospółki zagęszczonej i na to jakieś ozdobne płyty betonowe lub kostka brukowa zakończone palisadą (zdjęcie poglądowe dla przykładu).

I w tym miejscu rodzi się pytanie jak poprawnie zaizolować przestrzeń cokołową tj. od styroduru do wysokości ościeżnicy - dolnej krawędzi okna. W książce widziałem, że na na strefie cokołowej jest izolacja 2 x polimerowo-cementowa typu flex jednakże nie styka się ona bezpośrednio z gruntem tak jak u mnie w planach. Czy takie rozwiązanie w mojej sytuacji również jest poprawne i taka izolacja wystarczy ? Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie tej strefy izolacją 2 x masa bitumiczna i na to naklejona folia EPDM wywinięta na styrodur i na to ocieplenie domu przewidziane 20 cm styropianu. Proszę o poradę, jak to poprawnie wykonać aby nie martwić się podchodzącą wilgocią pod ściany. Z góry dziękuję za poradę
nr 1 zdjęcie obecnego stanu budowy
nr 2 zdjęcie obecnego stanu budowy
nr 3 zdjęcie obecnego stanu budowy
nr 4 zdjęcie jaki efekt finalny chciałbym uzyskać
nr 5 zdjęcie jaki efekt finalny chciałbym uzyskać
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego tarasy naziemne drzwi hydroizolacje porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.