porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
pitagoras

dział 308
temat nr 715

Hydroizolacja posadowienia domu na płycie


Folia na XPS pod płytą - patrzę na rysunek 1.9-12 z książki strona 164 (załącznik) oraz na folię pod pozycją 2. Z wykonawcą i KB zastanawiamy się czy ta folia nie lepiej jak będzie tzw folią fundamentową (~1mm) oraz dodatkowo czy powinna ona być wywinięta z boku płyty (tak aby patrząc na warstwy od środka mieć układ: płyta, masa, folia). Beton na płytę to 30 cm C30/37 W8.
Dodatkowo, widzę że w rysunkach które dotyczą ław (np rys 1.9-9), że na betonie pod posadzką jest też masa KMB. W przypadku płyty fundamentowej, na samej płycie już nic nie ma, jedynie izolacja pod murem - chciałem potwierdzić że takie rozwiązanie jest faktycznie wystarczające?
nr 1
komentarze: 6
Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego hydroizolacje posadowienia porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.