porady i konsultacje budowlane
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz poprawnego działania serwisu.
Zapoznałem się z Regulaminem Serwisu BDB.

doradztwo budowlane architektom, projektantom, wykonawcom, inwestorom

BDB porady budowlane i doradztwo techniczne

porady budowlane

© All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania, powielania lub rozpowszechniania treści odpowiedzi w jakiejkolwiek postaci, części lub całości. Odpowiedzi są wyłącznie doradztwem technicznym i nie stanowią projektu budowlanego ani rzeczoznawstwa - w rozumieniu Prawa Budowlanego - mogą być jednak wykorzystane przez projektantów, inwestorów, wykonawców, kierowników budów oraz budujących we własnym zakresie (po zatwierdzeniu przez osoby uprawnione). Odpowiadający i serwis BDB nie ponoszą odpowiedzialności materialnej ani prawnej za wykorzystanie rozwiązań, bowiem nie mają kontroli nad wdrożeniami. Bonus w postaci uzyskiwania bezpłatnych porad budowlanych przysługuje nabywcom w serwisie BDB książki SEKRETY nie wcześniej niż po upływie 14 dni od jej otrzymania.
pytania i odpowiedzi
komentarze
Wpisz nieodmienialne części szukanych fraz, np. "ław fund",
wciśnij klawisz ENTER, a będą wyświetlone wyniki
zawierające wszystkie odmiany:
ław fundamentowych, ławą fundamentową, ławami fundamentowymi itd.
  

znalezionych tematów: 1
ŁukaszW

dział 308
temat nr 719

Prace w budynku SSZ zimą


Witam panie Jerzy. Dziękuję za wiele cennych porad jakie dotychczas od pana otrzymałem. Mam nadzieję, że odpowiedź na kolejne moje pytanie będzie pomocna dla wielu innych czytelników serwisu BDB. Dom w stanie surowym zamkniętym (ma dach, okna i drzwi zew). Budowa zaczęta wiosną tego roku.
1. Jak zaplanować dalsze prace budowlane aby móc je kontynuować w okresie zimowym?
2. Czy jeśli jesienią (przy sprzyjających temperaturach i pogodzie) dom zostanie ocieplony styropianem i zaraz po tym zostaną wykonane instalacje wew (hydraulika, kan, CO i elektryka) to czy jeśli temperatura zew. spadnie do ujemnych to czy można dalej kontynuować i wykonać wylewkę jastrychu i tynki wewnętrzne? Zakładam, że zaraz po wykonaniu jastrychu mogłoby być uruchomione ogrzewanie podłogowe, które będzie utrzymywać dodatnią temperaturę wewnątrz domu. Jaką minimalną temperaturę ogrzewanie ma utrzymywać wewnątrz domu? Im niższa tym niższe koszta ogrzewania.
3. Czy przed wykonaniem jastrychu i tynków wewnętrznych zimą ocieplać dach wełną? Oczywiście od spodu zakładając szczelnie folię paroizolacyjną. Z pana książki wiem, że zaraz po wykonaniu jastrychu i tynków w początkowym okresie (chyba 2 tygodnie) utrzymuje się bardzo duża wilgotność wewnątrz budynku i taka ma być, nie wolno wietrzyć. Czy ta podwyższona wilgotność nie zaszkodzi wełnie?
A może nie ocieplać dachu tylko, wstrzymać się do czasu wyschnięcia tynków i jastrychu? Czy ogrzewanie CO odłogowe będzie w stanie utrzymać odp. temperaturę wewnątrz budynku zimą bez izolacji termicznej dachu? Czy nie zadzieją się inne "złe" np. Uszkodzenie (rozerwanie) membrany dachowej na skutek zamarzania skraplającej się na niej wody.
4. Proszę o rady na co zwrócić uwagę chcąc kontynuować pracę zimą by nie zaszkodzić sobie. Jaką temperaturę utrzymywać wewnątrz niezamieszkałego domu przez zimę?

Odpowiedź płatna lub bezpłatna dla nabywców książki
"SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW"
Jesteś posiadaczem książki? zaloguj się
patrz także: budowa domu jednorodzinnego porady inwestorom

2007-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.